MD climbing club‎ > ‎Treniruotės‎ > ‎

MD treniruotės planas

Treniruotės planas

Treniruotė suskirstyta į 3 dalis: apšilimą, treniravimąsi ir atvėsimą

Apšilimas

Apšilimas yra būtinas prieš treniruotę ar varžybas. Geras apšilimas sumažina sužalojimo riziką, jis taip pat leidžia fiziškai ir protiškai pasiekti geriausių rezultatų. Daugumai fizinių veiklų apšilimas apima kelis etapus, įskaitant pulso pakėlimą, bendrus judesius, tempimą, pulso padidinimą ir pagaliau tam tikram lipimui specifines užduotis. Visa tai gali užtrukti nuo 15 iki 30 minučių.

Intensyvus treniravimasis

Kiekvienai treniruotei iš anksto parenkama speciali programa tam tikram įgūdžiui lavinti. Jei yra galimybės naudojamasi vaizdine medžiaga, kuri padeda geriau įsisavinti treniruotės programą. Treniruojamasi panašiu ar labai artimu varžyboms, ar lipimo tikra uola, intensyvumu. Palaikomas toks krūvis, kad treniruotė būtų sunki ir intensyvi, tai padeda pasiruošti sudėtingiems lipimams ir varžyboms psichologiškai. Tačiau kiekvienas sportininkas stebimas individualiai kad neviršytų savo galimybių ir „nepersitreniruotų“ yra palaikomas atstatomasis raumenų rėžimas. Treniruotė skirstoma į dvi dalis, kurių metu didinamas fizinis pasiruošimas: skirstomos priklausomai nuo jos tipo į ištvermės, jėgos, ištvermės-jėgos, aerobinio pajėgumo, „sprogstamosios“ jėgos ir keliamas lipimo technikos meistriškumas.

Atvėsimas

Geras atvėsimas adekvatus ir toks pats svarbus kaip apšilimas, dėl to dar po fizinių pratimų jūsų kūnas turi stipriai adaptuotis ir per tą laiką atsistatyti į normalią būseną. Atvėsimas turėtų užtrukti nuo 10 iki 15 minučių. Tai apsaugos nuo raumenų sukietėjimo ir lengvo skausmo ar net sužalojimo, bei padarys kitą treniruotę veiksmingesnę.Comments