Kaboriai‎ > ‎

Kaborių šurmulys Vilniuje (III etapas ir dalyvių komentarai)

Į Vilniuje, Montis magia laipiojimo salėje, vykusias trečiąsias Kaborių taurės laipiojimo varžybas susirinko beveik rekordinis skaičius dalyvių. Savo jėgas išbandyti 12-koje skirtingo sudėtingumo trasų nusprendė 99 laipiotojai-mėgėjai iš 3 didžiausių Lietuvos miestų. Prizines vietas išsidalino Kauno ir Vilniaus atstovai.

Auksinis dramblys – Matas Dominas

Po kelerių metų į laipiojimo sportą sugrįžo Matas Dominas. Anksčiau Lietuvos boulderingo taurės varžybose su geriausiais Lietuvos laipiotojais varžęsis vaikinas įrodė, jog laikas – tai ne problema. Per 3 mėnesius Matas prisiminė turėtus įgūdžius  ir pelnė stipriausio Kaborio vardą trečiojo turo metu. Pasiekęs 3 topus finale jis įveikė į nugarą alsavusį Šarūną Oberauską.

Mato komentaras po varžybų:

 Tai buvo tikrai puikios varžybos, už kurias noriu padėkoti visai Montis magia” komandai. Sukurti įdomias, sudėtingas ir vis dėlto geras trasas – sunkus darbas. Taip  pat labai džiaugiuosi matydamas kaip sparčiai kyla Lietuvos laipiotojų lygis. Pamenu, jog, kai dar egzistavo Lietuvos boulderingo taurės (LBT) varžybose B grupė (mėgėjų grupė), laipiotojai tikrai nebuvo tokie stiprūs ir pažengę.

Nusivyliau galbūt tik dėl to, jog per  neseniai vykusias „Gravity games” varžybas mane neženkliai įveikęs  Žygimantas Jočys neištesėjo duoto pažado ir rimtai nepasivaržė (juokiasi – aut. pas.). Vis dėlto, matydamas tokią lygių kaitą dabar tik dar rimčiau pradėsiu treniruotis ir galbūt netolimoje ateityje galėsiu grįžti į LBT.

Tradiciškai lyderiaujanti – Fay James

Tendencingai po įspūdingo pasirodymo atrankinio etapo metu į finalinį turą pateko Fay James. Su 8 trasų topais bei 2 bonusais į kitą etapą patekusi laipiotoja finale turėjo rasti būdą dar 4 laipiojimo problemų įveikimui. Deja, sėkmei nusigręžus į kitą pusę Fay liko ketvirtoje vietoje. Ją aplenkė 3 vilnietės: Jolanta Kozlova, Ieva Kieraitė ir Jurga Prakapaitė.

Fay komentaras  po varžybų:

Pastarosiose varžybose patyriau labai daug gerų emocijų. Nuostabu, kiek daug naujų jėgų  gali atsirasti bandant išsilaikyti ant sienos, kai girdi skanduojant tavo vardą, jauti sklindantį palaikymą. Pavyzdžiui, pirmojoje trasoje iš pradžių nė negalėjau atlikti pirmojo judesio ir pajudėti nuo starto. Girdėjau žiūrovų plojimus kitoms merginoms, kurios jau sėkmingai baigdavo savo pasirodymą, o aš tebebuvau vietoje. Vis dėlto, nepasidaviau, nelyginau savęs su kitomis dalyvėmis, susikoncentravau tik į lipimą, pamiršau ribotą laiką ir bandžiau, ir bandžiau, ir bandžiau, ir galiausiai gana žymiai pasistūmėjau toje trasoje. Šia pamoka labai džiaugiuosi!

Apskritai, svarbiausia varžybose – gerai praleisti laiką! Požiūris yra raktas. Žinoma, gerai yra norėti pasirodyti gerai ir daug pasiekti, tačiau kur kas svarbiau yra matyti, kokią pažangą padarei ir pasimokyti iš kitų – juk laipiojimo varžybos  dar ir puiki vieta susirasti naujiems draugams!

Moterų grupėje – rimta konkurencija ir ryški pažanga

Lyderės pozicijos neapleidžia sparčiai tobulėjanti Monika Jankauskaitė. Kaskart sau vietą dešimtuke užsitikrinanti mergina šįkart užėmė 8-ąją vietą pralipusi 7 trasas ir pasiekusi vieną bonusą. Lengvai trasas įveikinėti sekėsi ir Ingai Kupetytei-Bunevičienei, po ilgos pertraukos sugrįžusiai į laipiojimo sportą.

Dalyvavusi vos antrosiose savo Kaborių taurės varžybose charakterį pademonstravo Inga Kubiliūtė. Nestokojanti energijos ir ryžto laipiotoja surinko 5 topus bei 2 bonusus ir įsitvirtino 16-toje pozicijoje. Šalia jos vietą surado Laura Ramonaitytė. Neblogai sekėsi ir Austėjai Kažemekaitytei, neseniai patyrusiai kelio raiščio traumą. Itin puikius lankstumo gebėjimus demonstravo Rūta Stepanovaitė. Laisvai špagato pratimą ant laipiojimo sienos atliekanti mergina užėmė 17-ąją vietą.

Titanų kovos vyrų grupėje

Itin gerą sportinę formą palaiko vyrų grupės laipiotojai. Treneriu Miegančiuose drambliuosedirbantis Giedrius Bunevičius užėmė 9-ąją vietą. Paplušėjęs didelio dinaminio judesio reikalavusioje trasoje G. Bunevičius įveikė 9 trasas ir pasiekė 3 bonusus.

Puikiai pasirodė Justas Grekavičius. Bene mėnesį dėl sausgyslės traumos nesitreniravęs vaikinas iškovojo 12-ąją vietą. Pasiekęs 9 topus ir vieną bonusą, išnaudojęs ūgio bei jėgos pranašumus jis už savęs paliko pusšimtį kitų laipiotojų.

Garbingai savo vardą gynė broliai Dovydas ir Tautvydas Titai. Su pavydėtinu užsispyrimu bei negailėdami jėgų abu broliai lengvai sprendė net ir vienas iš sudėtingiausių laipiojimo problemų.

Ketvirtas Kaborių taurės varžybų etapas spalio 4-tą  dieną vėl vyks Vilniuje, Montis magia laipiojimo salėje. Iki šio etapo visi mėgėjai laipiotojai galės stiprinti pirštus ir gerinti laipiojimo įgūdžius treniruotėse. Artimiausias laipiojimo egzaminas – jau kitą savaitgalį, kovo 22 dieną, Scala Dream” laipiojimo uolomis klube.


Comments