Naujienos‎ > ‎

Antrasis LJBT etapas – nauji pasirodymai, nauji laimėtojai

Nežinomas naudotojas paskelbė 2014-02-24 01:33   [ atnaujinta 2014-02-24 02:19 ]
Į Vilniuje vykusias antrąsias Lietuvos jaunimo boulderingo taurės (LJBT) varžybas šį šeštadienį sugužėjo jaunieji šalies laipiotojai. Visų jų tikslas – parodyti, ką išmoko ir kaip patobulėjo per pastarąjį mėnesį.

Naujasis E grupės favoritas

Savo pasirodymą šių metų LJBT varžybų cikle ant nugalėtojų pakylos stovėdamas pradėjo vienas iš jauniausių „Miegančių dramblių“ sportininkų komandos laipiotojas Meritas Babilas. Pirmojo etapo metu Klaipėdoje Meritas stovėjo ant trečiojo pakylos laiptelio, o šį kartą Vilniuje užėmė tvirtą antrosios vietos poziciją. Nepaisant to, jog atrankinio turo metu jis ir dar 3 laipiotojai surinko vienodą taškų skaičių, finalinio turo metu Meritui sunkiau sekėsi įveikti 3-iąją trasą ir dėl didesnio bandymų skaičiaus pirmąją vietą teko užleisti Roman Sivakov, Klaipėdos kalnų sporto klubo  (KKSK) atstovui.

Vienodą taškų skaičių atrankinio turo metu užėmė ir dvi „Miegančių dramblių“ laipiotojos Marija Jakabsonė bei Rugilė Paukštaitytė. Už savęs jos paliko dar 4 KKSK laipiotojas, o surengto finalo metu ginčo dėl vietos neišsprendė ir abi pasipuošė pirmosios vietos medaliais.
D grupėje Dramblių merginų triumfas


Ne vienerius metus laipiojimo sportu užsiimančios „Miegančių dramblių“ sportininkės yra D grupės favoritės. Į finalus išėjo net 3 mūsų klubo laipiotojos į savo tarpą įsileidusios tik Pauliną Kuliešiūtę („Montis Magia“ laipiojimo mokykla). Atrankinio turo metu geriausiai pasirodžiusi Ūla Koroliova finale savo vietą užleido Rugilei Tamošiūnaitei, o pati pasipuošė sidabro medaliu. Dideles pastangas ir nepalaužiamą charakterį demonstravusi Monika Šadauskaitė šį kartą liko ketvirtoji.

Sunkiau sekėsi vaikinų grupei. Sudėtingos trasos sutrukdė visas galimybes parodyti Lukui Šinkūnui ir Kostui Dranseikiui, kurie atrankos metu liko už brūkšnio. Jaunajam sportininkui Povilui Zarakauskui sekėsi kiek geriau. Lipdamas antrankos turo trasas jis liko 3 bendroje įskaitoje, tačiau finaluose paleido sėkmės giją ir nepasiekė nė vieno topo.


C grupės staigmenos


C grupėje, vaikinų tarpe, rungiasi vos du „Miegančių dramblių“ laipiotojai: Vainius Podolinskis ir Dominykas Krutulis. Sudėtingos turo trasos, kuriose sportininkams reikėjo parodyti, kaip jie sugeba taikyti techniką, sugalvoti taktiką, šokinėti, panaudoti fizines jėgas bei psichologinį pasirengimą, dažnai sutrukdydavo pasiekti topą. Atrankos metu vos 3 finalistams pavyko pasiekti 2 topus, kitiems 3 dar vieną galimybę pasirodyti suteikė taškai už bonusus.

Finale geriausiai sekėsi 4 trasas iš 5 pralipusiam vilniečiui Andriui Žukui. Už jo liko klaipėdiečiai Ilja Gaiduk (2 topai) ir Semion Kozliuk (1 topas).

Didžiausia staigmena buvo C merginų grupės rezultatai. Pirmąją vietą iškovojo „Climbing Club“ atstovė Dina Ramanauskaitė, antroji liko Rugilė Tamėnaitė, trečioji – Karolė Kavaliauskaitė. Ketvirtoji vieta atiteko Gertrūdai Kaniauskaitei, kuriai koją pakišo stresas. Per 3 metų savo laipiojimo istoriją Getrūdai vos keletą kartų teko prizinę vietą užleisti varžovėms.


Balandžio 26-ąją dieną „Miegančių dramblių“ laipiojimo klube vyks Lietuvos laipiojimo sporto jaunių čempionatas. Iki tol visi sportininkai turės galimybę atidžiai išanalizuoti savo klaidas iš varžybų metu filmuotos medžiagos ir pasitaisyti tose srityse, kuriose sekėsi sunkiausiai.


Comments