Naujienos‎ > ‎

Apžvalga prieš paskutinį 2010m LBT etapą

treneris@miegantysdrambliai.lt paskelbė 2010-12-15 06:15

ImageGruodžio 18d. Visi Lietuvos laipiotojai rinksis Kaune, „Miegančių dramblių“ laipiojimo uolomis salėje. Būtent čia paaiškės stipriausi šių metų Lietuvos kaboriai.

Trumpa apžvalga, kas gi dedasi turnyrinėse lentelėse:

B grupė.

Šios varžybos bus paskutinis LBT etapas, kai jame dalyvauja mėgėjų grupė. Nuo kitų metų LBT daugiau dėmesio skirs jauniesiems sportininkams. Taip pat, ši grupė yra pati nestabiliausia. Šiemet joje dalyvavo 45 laipiotojai, iš kurių net 19 startavo tik viename etape. Po penkių etapų mėgėjų lentelės viršuje - Giedrius Bunevičius (MD). Tačiau paskutiniame etape jis greičiausiai nedalyvaus, tad antrojoje vietoje esančiam klaipėdiečiui Edvinui Rukštelei užtenka užimti ketvirtąją vietą ir jis bendroje įskaitoje pakils į pirmąją vietą. Trečiojoje vietoje šiuo metu yra dar vienas MD laipiotojas, kuris taip pat turi galimybę pakilti į pirmąją vietą.

Merginų tarpe pirmoji, dalyvavusi tik keturiuose etapuose ir visuose iškovojusi pirmąją vietą - Ieva Mikučiūnaitė. Jai tereikia paskutiniame etape užimti bent devintąją vietą, kad išsaugotų savo poziciją bendroje įskaitoje. Antrojoje vietoje - Donata Kukytė iš Kauno (MD). Trečiojoje vietoje yra dar viena MD atstovė - Austėja Užupytė, tačiau dėl šios vietos gali pakovoti dar net penkios laipiotojos, taip pat sudalyvavusios vos dviejuose etapuose.

 
E grupė.

Tai jauniausi mūsų sportininkai - kai kuriems jų dar vos šešeri. Deja ši grupė, kaip ir B, yra labai nepastovi. Berniukų tarpe tik du sportininkai nėra praleidę nė vieno etapo. Tai pirmąją vietą jau užsitikrinęs klaipėdietis Mantas Kazlauskas ir antrojoje tvirtai įsitaisęs vilnietis Petras Paulius Kastanauskas. Tačiau kas Imageužsims trečiąją vietą dar nėra aišku, nes net penki sportininkai yra sudalyvavę vos dviejuose etapuose ir kiekvienam jų dalyvavimas paskutiniajame gali atnešti trečiąją vietą.

Mergaičių tarpe situacija panaši, tik čia jau aiškios visos trys prizinės vietos ir jos visos liks „Miegančiuose drambliuose“. Trečioji, praleidusi tik vieną etapą - Ūla Koroliova, antrojoje vietoje - Ugnė Leščiukaitytė, na, o pirmoji, kaip ir Ugnė, nepraleidusi nė vieno etapo ir tik viename nusileidusi savo pagrindinei varžovei - Rugilė Tamošiūnaitė. Jei taip ir toliau, tai šios mergaitės gali pasiekti tikrai neblogus rezultatus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

 

D grupė.

Šioje grupėje taisykles diktuoja Klaipėdos sportininkai. Nors antroje sezono pusėje dalyvių gretas gausiai papildė "drambliai", jiems dar reikia nemažai pasistengti, kad galėtų konkuruoti su klaipėdiečiais. Berniukų tarpe pirmojoje vietoje kol kas yra klaipėdietis Ilja Gaiduk, jam ant kulnų lipa kitas klaipėdietis Semion Kozliuk. Dėl trečiosios vietos grupėje Kaune rungsis du vilniečiai - Kiril Lučenko ir Aleksandras Pakalniškis. Mergaičių tarpe pirmoji - nė karto nenugalėta klaipėdietė Iveta Rukštelytė. Jai tai paskutiniai metai D grupėje. Dėl antros - ketvirtos vietos Kaune rungsis trys klaipėdietės, kol kas turinčios panašų taškų skaičių.

 

C grupė.

Šioje grupėje vyksta tikrai arši kova. Nors pirmąją vietą grupėje vaikinų tarpe jau užsitikrino kaunietis Juozas Bobina, dėl kitų prizinių vietų kovoja net trys sportininkai: paskutinį kartą dalyvaujantis C grupėje vilnietis Rokas Grižas, jaunasis kaunietis Tadas Nutautas bei pastaruoju metu tikrai gerus rezultatus rodantis klaipėdietis Andrius Sidorovas. Būtent šių sportininkų rezultatai ir nulems, kurie iš jų lips ant pakylos. Merginų tarpe prizininkės jau aiškios, tik dar neaišku, kaip jos pasidalins vietomis. Kol kas pirmojoje vietoje vilnietė Milda Koreivaitė, nuo jos vos penkiais taškais atsilieka klaipėdietė Abigailė Tamošauskaitė, o trečiojoje vietoje taip pat Klaipėdos atstovė Julija Kiseliova. Tiesa, atmetus vieno etapo rezultatus pirmoji būtų Julija, taigi, nors kol kas ji - trečia, didelė tikimybė, kad Kaune ji pakils į lentelės viršų.

Image 

A grupė.

Merginų tarpe, lyginant su pernai metais, situacija šiek tiek pagerėjo. Paskutiniame etape Vilniuje dalyvavo net šešios lietuvės ir visos jos šiuo metu gyvena Lietuvoje! Jei kitamet jos neišvyks, gal pagaliau padidės konkurencija ir merginų tarpe? Na, o šiemet prizininkės jau aiškios: trečiojoje vietoje įsitvirtino kaunietė Deimantė Gaigalaitė (MD), o kuri, Miglė Žukauskaitė iš Vilniaus laipiotojų uolomis klubo, ar Aistė Pliuškevičiūtė iš Kauno (CClub), užims pirmąją vietą, priklausys nuo to, kuri iš jų geriau pasirodys Kaune. Panaši situacija ir tarp vaikinu, tik čia pirmauja vilniečiai. Trečiojoje vietoje įsitvirtinęs vienas pirmųjų laipiotojų Lietuvoje, LBT koordinatorius, vilnietis Jonas Tamulionis (LUK). Jam tereikia sudalyvauti paskutiniame etape, kad išsaugotų savo poziciją. Turbūt karščiausia metų kova vyks tarp kitų dviejų vilniečių - pernai dėl patirtos traumos visuose etapuose negalėjusio sudalyvauti Kipro Baltrūno (LUK) ir iki šiol visus vykusius LBT laimėjusio Vilimanto Petrašiūno (LUK).

 

Ar pavyks Kiprui nutraukti Vilimanto pergalių seriją?

Ar Aistė išsaugos pirmąją vietą?

Kas užlips ant pakylos C grupėje?

Kas bus stipriausi tarp megeju?

 

Įdomu?

 

Visa tai ir dar daugiau pamatysite GRUODŽIO 18d. „Miegančių dramblių“ salėje. Varžybos prasideda 11val, o karščiausi metu finalai įvyks ~17val. Būtent tada ir paaiškės, kas šiemet buvo stipriausi.

 

Iš karto po finalų, susumavus rezultatus, vyks visų metų apdovanojimų ceremonija, kurioje apdovanosime ne tik stipriausius salėje, bet ir geriausius pralipimus uolose padariusius laipiotojus bei žvitriausią akį turinčius fotografus.

Klubų atstovai papasakos apie šių metų darbus, pasidalins ateities planais, o Jonas pristatys LBT 2011m. nuostatų pakeitimus bei visų metų suvestines. Galiausiai visus apdovanoję, paliksime magnezijos pilną salę ir lėksim į sodybą „Šventę švesti“!

Image 

 Matas Dominas

Comments