Naujienos‎ > ‎

Atidaromas pirmasis dirbtinis laipiojimo akmuo Kaune

treneris@miegantysdrambliai.lt paskelbė 2011-09-20 06:31   [ atnaujinta 2011-10-05 10:46 ]
Ilgiau, nei metus, trukęs Kauno laipiotojų klubo „Miegantys drambliai“ projektas „Laipiojimas Kauno miestui“ įgyvendintas ir atviras kiekvienam, panorusiam išbandyti save laipiojime. Akmens statyba dalinai finansuota iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto pagal Kauno miesto NVO projektų finansavimo programą „Jaunimo veikla, iniciatyvos ir institucinė parama“.

Pati projekto idėja gimė keliaujant po Europą, kur laipiojimas yra ir populiarus laisvalaikio užsiėmimas, ir rimta sporto šaka. Miestuose matydavome vaikams skirtas žaidimų aikšteles su panašiais į mūsų akmenį laipiojimo statiniais. Dar įspūdingesnės yra laipiojimui skirtos sienos ant aukštų pastatų (urban/building climbing), kuomet laipiojimui išnaudojama pastato išorė, ant sienų yra prisukama specialių kybių, kuriais galima lipti, o lipimo metu saugumui užtikrinti naudojamos virvės. Tai galėtų būti puiki išeitis tokiai šaliai kaip Lietuva, kur natūralių uolų nėra. 

Nemokamos parodomosios treniruotės ant akmens vyks kiekvieną savaitę iki pirmųjų šalnų. Prisijungti galės tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės, nes treneriai mokys ne tik laipioti, bet ir teisingai apšilti, mankštintis.

Daugiau sužinoti apie laipiojimą Lietuvoje galima Lietuvos Laipiojimo Sporto Asociacijos (LLSA) internetinėje svetainėje www.climbing.lt arba Kauno Miegančių dramblių laipiojimo klubo svetainėje climbing.miegantysdrambliai.lt  bei apsilankyti pirmadienį vyksiančiame laipiojimo akmens atidaryme, kuriame dalyvaus Kauno miesto vicemeras sporto reikalams S. Buškevičius, Eigulių seniūnas O. Adomaitis. LLSA rinktinės nariai parodys trumpą laipiojimo programą kartu su jaunaisiais klubo talentais. Programos pabaigoje visi norintys galės išmokti teisingai laipioti kartu su trenerių pagalba. Po atidarymo pirmasis Kauno laipiojimo akmuo bus prieinamas kiekvienam kauniečiui ir Kauno svečiams.

Renginys vyks pirmadienį, 26 dieną, 15 val. Kalniečių parke prie lauko treniruoklių. Maloniai kviečiame visus.
Comments