Naujienos‎ > ‎

LBT 2012 II etapas Kaune

treneris@miegantysdrambliai.lt paskelbė 2012-02-28 05:14   [ atnaujinta 2012-02-28 05:30 ]

Šį savaitgalį į „Miegančių dramblių“ salėje vykusį antrąjį LBT (Lietuvos boulderingo taurės) etapą vėl rinkosi geriausi Lietuvos laipiojimo sporto atletai. Tarpusavyje varžėsi sportininkai iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno ir svečiai iš Kaliningrado srities.

Šeštadienį, pirmoje dienos dalyje atskirose amžiaus grupėse dalyviai rungėsi dėl patekimo į finalus. Pirmieji startavo A grupės atstovai (amžius nuo 18 metų), po jų vyko C grupės (15-17 metų), D (12-14 metų) ir E (iki 11 metų imtinai) grupių kvalifikaciniai lipimai.

Po atkaklių kovų atrankinėse trasose paaiškėjo kiekvienos grupės finalininkai. O neilgai trukus prasidėjo ir dar daugiau jėgų, atkaklumo ir įtampos atnešantys finaliniai lipimai. E ir D grupių sportininkai finalo metu lipo kartu. C ir A grupių finalininkai tuo metu izoliatoriuje laukė savo startų.

E grupėje finaliniuose lipimuose nepralenkiami buvo Martynas Jašinskis (1 vieta, Montis magia, toliau - MM), Jonas Sirtautas (2 vieta, Miegantys drambliai, toliau - MD) ir Emilis Gulbinas (3 vieta, MD, Kaunas). Merginų pogrupyje mažąsias Lietuvos laipiotojas pralenkė viešnia iš Kaliningrado Valeria Mescheriakova, užėmusi pirmąją vietą. Antroji vieta atiteko Ūlai Koroliovai (MD, Kaunas), trečioji - Marijai Jekabsonei (MD, Kaunas).

Po D grupės kvalifikacinių lipimų į finalus pateko po 4 dalyvius iš merginų ir vaikinų pogrupių. Šioje amžiaus grupėje tarp berniukų nepralenkiami buvo Klaipėdos kalnų sporto klubo nariai (KKSK), pasidalinę prizines vietas. Pirmąją vietą iškovojo Semion Kozliuk, antroji atiteko Iljai Gaiduk, o trečiąja džiaugėsi Mantas Kazlauskas, labai mažu taškų skirtumu atsilikęs nuo Iljos. Intensyvi kova vyko tarp Rusijos ir Lietuvos sportininkių, mergaičių pogrupio finaliniuose lipimuose. Net dvi prizines vietas pasiėmė viešnios iš Kaliningrado. Aleksandra Solovyeva iškovojo pirmąją vietą, Rugilė Tamošiūnaitė (MD, Kaunas) liko antra, o trečiąją užėmė Elizaveta Kokhan.

Įtempta kova vyko C grupės atkrentamosiose, dar įtemptesnė - finaluose. Į finalinius lipimus pateko po 6 sportininkus vaikinų ir merginų pogrupiuose. Pirmąją vietą užėmęs atkrentamosiose, Aleksandras Pakalniškis (MM, Vilnius) finale nusileido varžovams ir iškovojo trečiąją vietą. Pirmąja džiaugėsi Edvardas Danilčenko (MD, Kaunas), antroji atiteko Simonui Sirvydui (MD, Kaunas). Merginų grupėje nepralenkiama buvo Milda Koreivaitė (MM, Vilnius), ji užtikrintai nemaža taškų persvara iškovojo pirmąją vietą, antroje liko Dovilė Gedminaitė (KLUSK, Kaunas), trečioje - Karolė Kavaliauskaitė (MD, Kaunas).

Varžybų kulminacija - A grupės sportininkų pasirodymai, kurių metu dalyviai konkuruoja ne tik dėl prizinių vietų, bet ir dėl techniškesnio pralipimo, džiugesnio vaizdo žiūrovo akiai. Vyrų pogrupyje minimaliais taškų skirtumais prizines vietas dalijosi Lietuvos ir Rusijos laipiojimo žvaigždės. Kipras Baltrūnas (MM, Vilnius) šįkart išsiveržė į pirmąją vietą, antruoju liko sportininkas iš Kaliningrado Mikhail Kochetkov, na o ant trečiojo laiptelio atsistojo Vilimantas Petrašiūnas (MM, Vilnius). Merginų tarpe pirmavo vilnietės. Pirmoji vieta atiteko Eglei Kirdulytei (Laipiojimo uolomis klubas, toliau LUK), antrą vietą iškovojo Rūta Keršulytė (MM), trečiąją - Ieva Mališauskaitė (LUK).

Stipriausieji laipiotojai toliau demonstruos savo techniką Kovo 17 dieną Klaipėdoje, kur vyks trečiasis Lietuvos boulderingo taurės etapas.

 Rezultatai
 

 

Ĉ
treneris@miegantysdrambliai.lt,
2012-02-28 05:27
Comments