Naujienos‎ > ‎

LBT startas naujajame sezone

anca@miegantysdrambliai.lt paskelbė 2014-04-10 05:35


Kupinas naujovių bei iššukių praėjusį šeštadienį buvo naujojo Lietuvos boulderingo taurės (LBT) sezono startas Vilniuje, „Montis magia“ laipiojimo mokykloje.

Pirmosios šio sezono LBT varžybos buvo itin kitoniškos. Pirmoji naujiena – pakitęs etapų skaičius – šiais metais jų vos 3. Neįprasta buvo ir tai, jog 15 įvairaus sudėtingumo trasų buvo žymėtos pagal IFSC standartus, o pats etapas atskirtas nuo jaunimo (LJBT). Į dviejų grupių lipimo sesijas susirinko apie 40 dalyvių, iš kurių dalis – mėgėjai.

Stipriausiais šio etapo laipiotojais tapo Milda Koreivaitė („Montis magia“ (MM) laipiojimo mokykla) ir Mikhail Kochetkov („Scala dream“ (SD) laipiojimo uolomis klubas). Antrąjį pakylos laiptelį užėmė naujieji Klaipėdos „Scala dream“  klubo nariai Agnietė Šeibokaitė ir Kipras Baltrūnas. Nuo pastarųjų nedaug atsiliko Margarita Smirnovienė (MM) ir Vilimantas Petrašiūnas (SD).

Savo jėgas išbandyti I-ajame etape nusprendė ir keletas „Miegančių dramblių“ laipiojimo uolomis klubo narių. Geriausiai iš jų sekėsi Matui Dominui, kuris vos prieš mėnesį triumfavo III-čiajame „Kaborių“ taurės etape. Jis liko 10-tas, atsilikdamas nuo paskutinio į finalą patekusio laipiotojo vos per keliolika taškų. Puikiai pasirodė ir Dominykas Krutulis – jaunas bei perspektyvus laipiotojas, besivaržantis LJBT. Dominykas įveikė 9 trasas ir užėmė 13-ąją vietą. Kiek sunkiau sekėsi nuolatinei „Kaborių“ taurės finalistei Fay James. Tiesa, ji pademonstravo didelę valią bei ryžtą ir po varžybų pasižadėjo kur kas smarkiau treniruotis.

Dalyvių komentarai:

Dominykas Krutulis: „Buvo labai įdomios, nors ir gana lengvos, atrankinės trasos. Jaučiuosi galėjęs pralipti 12 trasų, nors esu tik LJBT dalyvis, taigi, manau, kad trasos ateityje galėtų būti kiek sudėtingesnės. Labai įdomios buvo finalinės trasos. Galbūt paprasčiausia buvo pirmoji – skirta apšilimui ir lengvai pralipama. Taip pat sudomino naujas trasų žymėjimas, su kuriuo kai kurie jau galėjo spėti susipažinti per kovo 8-ąją dieną vykusias „Gravity games“ varžybas.  Žinoma, etapo metu, kaip visada, sugebėjimams parodyti pritrūko laiko. Šį kartą varžybų rezultatai tikrai nenustebino. Stebėtinas buvo tik dalyvių skaičius – jų buvo kur kas mažiau nei LJBT. Aišku, taip nutiko dėl LBT ir LJBT atskyrimo, tačiau vis tiek norėtųsi didesnio aktyvumo iš dalyvių ir  žiūrovų.“

Matas Dominas: „Buvo labai geros trasos: kelios sunkios, kelios, kurias galima būtų pavadinti „kosmiškai“ sunkiomis ir kelios tikrai lengvos. Pamenu, kai LBT lipdavau aš, trasų būdavo kur kas mažiau, taigi, nereikėdavo tiek jėgų ir ištvermės. Netgi nustebau, jog pralipau tiek daug trasų, nors po ilgos pertraukos treniruojuosi vos 3 mėnesius, tačiau galiu pasiekti panašų lygį į kai kurių puikių dabartinių laipiotojų, nuolatos atkakliai dirbančių treniruotėse. Visgi, aišku, jog turiu daug ir kokybiškai treniruotis. Užjaučiu varžybų organizatorius ir visus jų pagalbininkus, kurie vėliau net 3 valandas be pertraukos prisukinėjo varžyboms nusuktus kybius (juokiasi – aut. past.). Taip pat, norėtųsi, jog atsirastų daugiau dalyvių – apstu gerų laipiotojų  „Kaborių“ taurės varžybose, kuriems tereikia išdrįsti dalyvauti!“

Comments