Naujienos‎ > ‎

Kauno miesto jaunučių ir jaunių čempionatas 2012

treneris@miegantysdrambliai.lt paskelbė 2012-03-06 01:03   [ atnaujinta 2012-05-18 08:30 ]
Saulėtą balandžio 14-osios rytą Kaune, „Miegančių dramblių“ laipiojimo salėje pirmą kartą Kaune ir jau antrą kartą panašaus pobūdžio Lietuvoje, vyko Kauno meisto atviras jaunių ir jaunučių laipiojimo čempionatas. Į jį susirinko 34 jaunieji sportininkai iš trijų didžiųjų Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos.

Čempionatas Kaune vyko pirmą kartą, tačiau planuojama šias varžybas padaryti kasmetines, taip didinant jauniesiems sportininkams skirtų varžybų Lietuvoje skaičių.

Dalyviai lipo keturiose pagal amžių suskirstytose grupėse. 18-16 metų amžiaus sportininkai, 15-13 metų sportininkai, 12-10 metų sportininkai ir 9 metų bei jaunesni sportininkai.

Jauniausiais šių varžybų dalyviai – Meritas Babilas (2004) ir Liepa Bakūnaitė(2004) „Miegantys drambliai“ (Kaunas) savo amžiaus grupėje užėmė antrąsiais vietas. Trečioji vieta atiteko taip pat „Miegančių dramblių“ atstovui – Tomui Totoriui, o pirmąsias vietas iškovojo „Miegančių dramblių“ sportininkė Rugilė Paukštaitytė, bei vienintelis ilgą kelią iki Kauno sukoręs Klaipėdos Kalnų Sporto Centro sportininkas Roman Sivakov.

Šiek tiek vyresnių, iki 12 metų, sportininkų grupėje trečiasiais vietas užėmė Daniela Bakūnaitė „Miegantys drambliai“ ir Martynas Jašinskas „Montis magia“. Antrosiomis vietomis džiaugėsi dar du „Miegančių dramblių atstovai“ Ūla Korolioba ir Emilis Gulbinas. Ir viena pirmoji vieta iškeliavo į Vilnių Petro Pauliaus Kastanausko rankose, o kita pakibo kaunietei Rugilei Tamošiūnaitei ant kaklo.

 Abi vyresnių grupės po antrankinio etapo turėjo ir finalinius lipimus. Iš antrosios grupės, iki 16 metų, sportininkų į finalus pateko Gertrūda Kaniauskaitė, Aida Kaštelianovaitė, Rugilė Tamėnaitė, Karolė Kavaliauskaitė, Dominykas Krutulis, Vainius Podolinskis, Adomas Buinevičius – „Miegantys drambliai“ bei Nojus Bakas „“Montis magia“. Į finalus išėjusios dideliais, net topų skaičiaus skirtumais, finale merginos nebuvo linkusios taip lengvai pasiduoti. Tarp pirmos-antros bei trečios-ketvirtos vietų skirtumai buvo tik topų bandymų. Geriausiai pasirodė Gertrūda Kaniauskaitė „Miegantys drambliai“ – 3 iš 4 iš pirmo karto praliptos trasos, antroji vieta atiteko Aida Kaštelianovaitei „Miegantys drambliai“ – 3 per keturis bandymus praliptos trasos, o trečios vietos laimėtoja, pralipusi 2 trasas iš pirmo bandymo ir paėmusi dar vienos trasos bonusą – Rugilė Tamėnaitė „Miegantys drambliai“. Vaikinų tarpe nugalėtojas akyvaizdžiai išsiskyrė iš kitų, sėkmingai įveikęs tris iš keturių finalinių trasų – Adomas Buinevičius „Miegantys drambliai“, antroji vieta – Nojus Bakas „Montis magia“ – pirmais bandymais įveikęs dvi trasas ir „paėmęs“ trečiosios bonusą. Trečioje vietoje liko dar vienas „Miegančių dramblių“ sportininkas Vainius Podolinskis.

Vyriausioji, iki 18 metų, sportininkų grupė nepasižymėjo merginų gausa. Dalyvavo tik trys sportininkės, todėl po atrankinių lipimų nebuvo intrigos, kurios gi keliaus į finalą. O jame geriausiai pasirodė vilnietė „Montis magia“ sportininkė Milda Koreivaitė, įveikusi tris finalines trasas. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino kaunietės „Miegančių dramblių“ sportininkės: Raminta Tomkutė – 2 vieta - ir  Saulė Kvietkaitė, finale nelipusi dėl nikstelėtos čiurnos, 3 vieta. Šį kartą vaikinų tarpe kova tarp finalinkų buvo išties atkakli. Visi vaikinai įveikė po dvi finalines trasas, jų užimtą vietą lėmė tik bandymų skaičius. Į finalus pirmu numeriu „išėjęs“ „Miegančių dramblių“ sportininkas Edvardas Danilčenko liko trečiais, nusileidęs dviem sportininkam iš sostinės, kurie ir pasidalino pirmąją ir antrąją vietas. Antrasis liko Aleksandras Pakalniškis, o pirmąją vietą iškovojo į finalus antru numeriu „išėjęs“ Eduardas Jeriomenko – „Montis magia“.

Lietuvos jaunimo čempionatas vyks gegužės 12dieną Klaipėdoje, kur sportininkai aiškinis, kuris geriausiais visos šalies mastu.   

Rezultatai  

Comments