Naujienos‎ > ‎

Penktadienio filmas Zeitgeist III

treneris@miegantysdrambliai.lt paskelbė 2011-03-16 06:48   [ atnaujinta 2011-03-16 06:50 ]
Filmas nemokamas, anglų kalba su lietuviškais subtitrais
“Zeitgeist: Judame Pirmyn” (Zeitgeist: Moving Forward), režisierius – Peter Joseph. Tai pilnametražis dokumentinis filmas, kuriame pateikiamas reikalingo perėjimo iš esamos socioekonominės monetarinės politikos modelio, valdančio viso pasaulio visuomenę, pavyzdys.
Filmo tema – nuo kultūrinio reliatyvizmo ir tradicinių ideologinių problemų iki svarbiausių empirinių gyvenimo pagrindų, būtinų žmogiškam ir socialiniam išlikimui, ekstrapoliuojant šiuos nekintamus gamtos dėsnius į naują, tvarią, socialinę paradigmą, vadinamą “Išteklių Ekonomika”.

Lietuvos Zeitgeist judėjimo vertėjų komanda dirba prie filmo vertimo, norinčius prisidėti spausti čia.

Šiame filme kalbinami ekspertai iš sveikatos apsaugos, antropologijos, neurobiologijos, ekonomikos, energetikos, technikos, socialinių mokslų ir kitų sričių, susijusių su socialiniais procesais ir kultūra. Trys pagrindinės filmo temos yra žmogaus elgesys, monetarinė ekonomika ir taikomasis mokslas. Visa tai padeda atskleisti dabartinės socialinės paradigmos modelį; kodėl svarbu iš jo išeiti, teigiant naują, radikalų, tačiau praktišką socialinį progresyviu suvokimu grįstą metodą, kuris išspręstų šiandieniniam pasauliui kylančias socialines problemas.

Vienas iš unikalių filmo bruožų, išskiriančių jo stilių iš daugelio kitų dokumentinių filmų yra paraleliai einanti dramatinė/kinematografinė linija su garsiais aktoriais, įvairiomis vizualizacijomis iliustruojanti pagrindinę filmo mintį. Šiame filme taip pat įspūdingai panaudojama nemažai 2d ir 3d vaizdo abstrakcijų/animacijų, nors ir sugrįždama prie įprastos, tradicinės dokumentikos kaip filmo pagrindo.

Kino premjera. „Zeitgeist: judame pirmyn“ pradėtas rodyti 2011 metais sausio 15 dieną vienu metu daugiau kaip 60-yje šalių ir 20-čia kalbų. Ši pasaulinė premjera nebuvo susijusi su jokiu svarbesniu distributoriumi ir buvo koordinuojama padedant vietiniams Zeitgeist judėjimo skyriams.
Comments