Naujienos‎ > ‎

Ventspils Open 2011

treneris@miegantysdrambliai.lt paskelbė 2011-06-06 08:59

Pirmajį birželio savaitgalį Ventspilyje vyko pirmosios Ventspils open 2011 sportinio laipiojimo sudėtingumo rungties varžybos, organizuotos Ventspilio sportinio laipiojimo klubo. Taip kaip pats miestas atrodė kažkur suslėpęs visus savo gyventojus, taip ir varžybos dalyvių gausa nepasižymėjo. Išankstinėje registracijoje įvesto 60 dalyvių apribojimo neprireikė.

Naujoji ventspilio 14,5m aukščio sienelė padarė gerą pirmą įspūdį: uolos imitacijos šonai ir graži neigiama 6 metrų siena centre žadėjo įdomias trasas.

Šios varžybos buvo pastebėtos ir Ukrainos sportininkų, iš kurių viena Olena Ostapenko, daugkartinė pasaulio taurės finalininkė, viena geriausių Ukrainos laipiotojų. Ji atvyko kartu su savo treneriu, nacionalinės rinktinės vadovu Eugene Sadovsky, kuris taip pat stebėjo varžybas kaip IFSC (tarptautinės laipiojimo sporto federacijos) atstovas.

Dėl nedidelio dalyvių skaičiaus buvo sujungtos kelios grupės ir tai pakoregavo atrankų tvarkaraštį, buvo pailginta pertrauka tarp pirmojo ir antrojo lipimo. Mūsų jaunosioms sportininkėms Ugnei, Rugilei ir Gertrūdai tai buvo pirmosios sudėtingumo varžybos, nors lipo su viršutine sauga, jaudulys buvo didelis. Bet jau po pirmosios trasos atsirado pasitikėjimas savo jėgomis, o po antrosios ir noras pralipti suaugusiųjų moterų atrankinę trasą, ką beje jos visos su maža pagalba ir padarė :) Į finalą be didesnių pastangų pateko ir DE grupėje lipęs Dominykas Krutulis. Matas su vienu top ir 16 taškų antras atrankoje.

Finalų diena prasidėjo visiškai ramiai, buvo panašu į festivalį, o ne į varžybas. DE grupės trasa susukta per lengva, visi dalyviai pasiekė topą, todėl buvo padarytas superfinalas, kuriame skaičiuotas lipimo laikas, kuris ir išaiškino prizininkus. Čia vėl buvo neaplenkiama Rugilė Tamošiūnaitė, o Dominykas Krutulis užėmė antrąją vietą. Elito grupėje gerą rezultatą parodęs  Matas Dominas finale viduryje trasos padaręs klaidą krito ir galutinėje įskaitoje liko ketvirtas.

Trasų statytojas Rolands Ruģēns sukūrė gražius maršrutus suaugusiems, bet neapskaičiavo mažiausiųjų galimybių.Tačiau tai turėtų būti ištaisyta kitais metais, nes Ventspils Open ruošiasi tapti tradicinėmis varžybomis. Nors dalyvių nedaug, varžybų tikslas išaiškinti geriausius laipiotojus, pasiektas.

 

 

MD team'o užimtos vietos:

DE grupėje

1 vieta Rugilė Tamošiūnaitė

2 vieta Ugnė Leščiukaitytė ir Dominykas Krutulis

3 vieta Gertrūda Kaniauskaitė

 

A grupė

4 vieta Matas Dominas

 

F grupė

8 vieta Domas Nutautas

11 vieta Ignas Savukynas

 

 


Comments